Oulaisten päiväkodit

Laukkalinnan päiväkoti

Hakakatu 28 A
päiväkodin johtaja Tiina Syrjämäki, p. 044 4793672
tiina.syrjamaki@oulainen.fi
laukkalinnanpaivakoti@oulainen.fi

varajohtaja Päivi Knuutila, p. 044 4793616

Lapsiryhmät:

Taaperot 1-3 v., p.044 4793674, taaperot@oulainen.fi
Vekarat 3-5 v., p. 044 4793675, vekarat@oulainen.fi
Viikarit 3-5 v., p. 044 4793677, viikarit@oulainen.fi
Tenavat (esiopetus), p. 044 4793673, tenavat@oulainen.fi
Pirpanat (vuorohoitoryhmä), p. 044 4793247, pirpanat@oulainen.fi
Naperot (vuorohoitoryhmä), p. 044 4793676

Päiväkodissa on 91 hoitopaikkaa, joista 21 esiopetuspaikkaa. Päiväkoti on avoinna lasten hoidontarpeen mukaan myös iltaisin, viikonloppuisin ja öisin. Mikäli lapsen hoidon tarve alkaa ennen klo 6.30 ja päättyy klo 17.00 jälkeen, lapsi aloittaa/lopettaa hoitopäivänsä Pirpanoilla. Talon sisällä henkilökunta huolehtii lapsen siirroista ryhmästä toiseen

________________________________________________________________________________

Metsolan päiväkoti

Kaarikatu 46
päiväkodin johtaja Merja Korkiakoski p. 044 4793665
metsolanpaivakoti@oulainen.fi

varajohtaja Helena Sakko, p. 044 4793615

Hiiret, p. 044 4793670, hiiret@oulainen.fi
Jänikset, p. 044 4793669, janikset@oulainen.fi
Karhut, p. 044 4793671, karhut@oulainen.fi
Oravat, p. 044 4793668, oravat@oulainen.fi

Päiväkodissa on 75 hoitopaikkaa, joista 21 paikkaa päiväkodissa esiopetusta saaville lapsille. Päiväkoti on avoinna klo 6.30–17.00 välisenä aikana lasten hoidontarpeen mukaan.

  • Oulaisten kaupunki - Oulaistenkatu 12 (PL 22), 86300 Oulainen - puh./vaihde: (08) 47931 (klo 9-11 ja 12-15), e-mail: kaupunki(at)oulainen.fi